Следни настани

*Бесплатен влез за сите фанови на МЗТ Скопје од Општина Аеродром.
МЗТ Скопје Аеродром-Кожув Сабота 21.02.2015, 17.00ч - Бесплатен влез
АБА Лига - 20-коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Партизан 31.01.2015, 21:00 часот
АБА Лига - 18-коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Крка 17.01.2015, 21:00 часот
АБА Јадранска лига - 15 коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Будуќност 04.01.2014, 21:00 часот
АБА Јадранска лига - 14 коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Мега Лекс 25.12.2014, 20:00 часот
АБА Јадранска лига - 13 коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Црвена Ѕвезда 22.12.2014, 20:30 часот
Страница 4 од 4
УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page