МЗТ Скопје-Карпош Соколи

Пуштени се во продажба влезниците за натпреварот МЗТ Скопје - Карпош Соколи кој ќе се одигра во СЦ Јане Сандански на 24.04.2016 (недела) со почеток од 18.00ч.

Влезниците се со цена од 50 денари за горните трибини , односно 100 денари за ВИП, а ќе може да се набават на билетарата при СЦ Јане Сандански секој работен ден од 10:00 до 18:00 часот како и онлајн преку следниот линк
http://ticketplus.mk/SingleEvent/Index/135

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page