Следни настани

Пуштени се во продажба влезниците за натпреварот МЗТ Скопје - Карпош Соколи кој ќе се одигра во СЦ Јане Сандански на 24.04.2016 (недела) со почеток од 18.00ч. Влезниците се со…
големина на фонтот    Печати  Email   Пуштени се во продажба влезниците за натпреварот МЗТ Скопје - Фени Индустри кој ќе се одигра во СЦ Јане Сандански на 16.04.2016 (сабота) со…
Пуштени се во продажба влезниците за натпреварот МЗТ Скопје - Работнички кој ќе се одигра во СЦ Јане Сандански на 05.04.2016 (вторник) со почеток од 19.00ч. Влезниците се со цена…
Страница 1 од 4
УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page