Разно

Синовец се врати во МЗТ Скопје 2014 23 Дек
Стефан Синовец се враќа во тимот на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска го стави својот потпис за…
ОФИЦИЈАЛНО: Предраг Самарџиски нов играч на МЗТ Скопје 2014 18 Дек
Македонскиот репрезентативец Предраг Самарџиски и официјално е нов играч на македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром. Самарџиски…
БЕКО стана спонзор на младинската школа на МЗТ Скопје Аеродром 2014 19 Ное
Беко стана главен спонзор на една од најомилените младински кошаркарски школи во Македонија – МЗТ Скопје и…
Боби Митев продолжува да го води МЗТ Скопје 2014 10 Ное
Управата на МЗТ Скопје Аеродром разгледувајќи ја моменталната ситуација во клубот, на денешниот состанок донесе одлука со…
Џордан Демјуник не е веќе играч на МЗТ Скопје 2014 06 Ное
Американецот Џордан Демјуник повеќе не е дел од составот на МЗТ Скопје Аеродром. Двете страни спогодбено го…
Официјално: Дамјан Стојановски потпиша за МЗТ Скопје 2014 03 Ное
Дамјан Стојановски и официјално го стави својот потпис на новиот договор со македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром,…
Страница 24 од 24
УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page