Испечатете ја страната

МЗТ Скопје Аеродром распишува оглас за тренери во младинската школа

2017 16 Авг

Младинската школа при кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром АД Скопје распишува јавен оглас за ангажирање кошаркарски тренери за следните генерации кошаркари: до 20 години, до 18 години, до 16 години, до 14 години и до 12 години.

Заинтересираните тренери треба да ги достават следните документи на клупската имејл-адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. и тоа најдоцна до недела (20.08.2017 година) до 17 часот:

-Биографија на тренерот

-Краток план и програма за работа со соодветната генерација (со специјален нагласок за која генерација конкурира)

-Диплома за завршено образование

По приемот на пријавите, КК МЗТ Скопје Аеродром во рок од три дена ќе ги извести и ќе ги интервјуира избраните кандидати по што ќе биде склучен договор за работа во младинската школа.