МЗТ Скопје Аеродром распишува оглас за тренери во младинската школа

2017 16 Авг

Младинската школа при кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром АД Скопје распишува јавен оглас за ангажирање кошаркарски тренери за следните генерации кошаркари: до 20 години, до 18 години, до 16 години, до 14 години и до 12 години.

Заинтересираните тренери треба да ги достават следните документи на клупската имејл-адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. и тоа најдоцна до недела (20.08.2017 година) до 17 часот:

-Биографија на тренерот

-Краток план и програма за работа со соодветната генерација (со специјален нагласок за која генерација конкурира)

-Диплома за завршено образование

По приемот на пријавите, КК МЗТ Скопје Аеродром во рок од три дена ќе ги извести и ќе ги интервјуира избраните кандидати по што ќе биде склучен договор за работа во младинската школа.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page