Најдоброто од Џош Скот во дресот на Колорадо универзитетот (ВИДЕО)

2016 26 Јул

Со висина на класичен центар, но со подвижност на ниско крило, Американецот Џош Скот, најновото засилување на МЗТ Скопје Аеродром, е тип на кошаркар кој добро се снаоѓа во играта под кошот, но кој неретко поентира и надвор од рекетот. Блокадите се негов заштитен знак, а можеби најголем почетен проблем ќе му биде недостатокот на искуство, со оглед на тоа што настапот во сино-белиот дрес ќе му биде прв меѓународен во досегашната кариера.

Во продолжение може да погледнете дел од неговите најдобри потези во дресот на Колорадо универзитетот.

Медија

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page