Раскинат договорот со Еди Синадиновиќ

2015 06 Ное

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром информира дека е прекината соработката со играчот Еди Синадиновиќ.  Српскиот плејмејкер дојде во тимот на МЗТ Скопје на почетокот од оваа сезона и одигра вкупно 7 натпревари во АБА лигата со просек од 3.1 поени и 1.1 асистенција по натпревар. КК МЗТ Скопје на Еди Синадиновиќ му посакува успех во понатамошната кариера.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page