Испечатете ја страната

Марко Луковиќ нов играч на МЗТ Скопје

2015 17 Авг

Српскиот интернационалец Марко Луковиќ е нов играч во редовите на МЗТ Скопје Аеродром. Луковиќ (23г. 206см) игра на позицијата крилен центар. Во својата кариера има настапувано за тимот на Мега Визура, додека минатата година настапуваше во Германија за тимот на Трир.