Известување

2015 18 Јун

Ве известуваме дека кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром АД Скопје и официјално ќе можете да го следите на социјалната мрежа Фејсбук преку линкот https://www.facebook.com/pages/KK-MZT-Skopje-Aerodrom/862425437165009 .
Сите информации и новости поврзани со КК МЗТ Скопје Аеродром отсега и официјално ќе бидат презентирани и на најпопуларната социјална мрежа.

За страниците кои недозволено го користат името КК МЗТ Скопје Аеродром, како и неговите фотографии и видео материјали, и кои во име на кошаркарскиот клуб соопштуваат информации кои не се официјални информации на МЗТ Скопје Аеродром е покрената постапка за нивно отстранување или веќе се отстранети.

Актуелниот македонски шампион покрај официјалниот сајт www.mztskopjeaerodrom.mk , официјално е застапен и на социјалните мрежи:
Youtube:
https://www.youtube.com/user/BlueWhiteAerodrom

Twitter:   https://twitter.com/kkmztskopje

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page