Испечатете ја страната

Официјално: Дамјан Стојановски потпиша за МЗТ Скопје

2014 03 Ное

Дамјан Стојановски и официјално го стави својот потпис на новиот договор со македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром, со кој ќе настапува до крајот на сезоната. Стојановски се очекува уште вечер да се вклучи во тренинзите со тимот во подготовките за натпреварите кои следуваат.