Испечатете ја страната

ОФИЦИЈАЛНО: Предраг Самарџиски нов играч на МЗТ Скопје

2014 18 Дек

Македонскиот репрезентативец Предраг Самарџиски и официјално е нов играч на македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром. Самарџиски 28г, 214см во МЗТ Скопје доаѓа од тимот на ТЕД Анкара, додека во својата кариера има настапувано за екипите на Партизан, ФМП Железник, Литвос Ритас, Олин Ердине и Црвена Звезда.