Двата графити на „Фемили“ ќе бидат вратени во првобитна состојба!

2019 10 Јун

Реконструкцијата на ѕидовите на градинката „Изворче“ во Стар Аеродром е единствената причина поради која се избришани графитите на нашата навивачка група „Фемили“ и тоа во најкусо време ќе бидат вратени во првобитна состојба.

Веднаш по реакциите на нашите фанови, луѓе на МЗТ Скопје Аеродром стапија во контакт со одговорните во општината каде што добивме уверување дека желбата за здрава средина за нашите деца е причината поради која морало да има градежни работи токму на ѕидовите на кои беа графитите. Појавената влага и лошата миризба морала веднаш да биде отстранета на ваков начин, со цел дечињата да имаат најдобри можни услови во градинката.

Луѓето од општината истовремено ни гарантираа дека графитите, преку кои нашите навивачи ја искажуваат љубовта кон МЗТ Скопје Аеродром, ќе бидат обновени најбрзо што се може.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page