Радосна вест во сино-белото семејство: Ѓорѓи Кочов стана татко!

2018 26 Дек

Нашите кошаркари дефинитивно ќе имаат дополнителен мотив за триумф на вечерашното гостување кај Борац Чачак (20 часот), а тоа е желбата со победа да му го честитаат новородениот син на тренерот Ѓорѓи Кочов, кој денеска за првпат стана татко.

Сите во клубот на Кочов му го честитаат најголемото остварување во животот и му посакуваат уште поголем успех во улогата на татко, со желба новородениот син да му носи радост и среќа, да тргне по неговите стапки и првите кошаркарски чекори да ги направи во сино-белиот дрес на МЗТ Скопје Аеродром.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page