Мк прва лига

фото: sportmedia.mk 2015 11 Фев
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го совлада составот на Водњански Лисици со резултат 56-81 во последниот натпревар…
Фени Индустри-МЗТ Скопје Аеродром 90-79 2014 17 Дек
МЗТ Скопје е поразен од тимот на Фени Индустри со резултат 90-79 во последниот овогодишен натпревар од…
МЗТ Скопје Аеродром-Карпош Соколи 97-85 2014 10 Дек
foto: sportmedia.mk МЗТ Скопје Аеродром го совлада тимот на Карпош Соколи со резултат 97-85 во последната средба…
Среда 18:30ч, МЗТ-Карпош Соколи 2014 09 Дек
Во среда со почеток од 18:30 часот, екипата на МЗТ Скопје Аеродром го пречекува тимот на Карпош…
Куманово-МЗТ Скопје Аеродром 70-77 2014 03 Дек
Кошаркарите на МЗТ Скопје ја забележааа петтата победа во домашниот шампионат, откако вечерва го совладаа тимот на…
МЗТ Скопје Аеродром-Струмица 98-53 2014 26 Ное
МЗТ Скопје Аеродром го забележа петтиот триумф во домашниот шампионат откако вечерва на домашен терен славеше убедлива…
МЗТ Скопје Аеродром- Струмица, среда 18:00ч 2014 25 Ное
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром во среда (26.11.2014) ќе го одиграат мечот од 7.то коло на домашниот…
Страница 48 од 48
УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page