Информација за првиот финален натпревар

2016 16 Мај

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром информира дека од утре (вторник, 17.05.2016) ќе стартува продажбата на влезници за првиот натпревар од финалната серија помеѓу МЗТ Скопје и Куманово кој ќе се одигра во СЦ Јане Сандански во среда (18.05.2016) со почеток од 18:00ч.


Влезниците  за финалната серија се со цена од 100 денари и ќе можат да се набават на билетарата при СЦ Јане Сандански од 10.00-18.00ч.


За првиот натпревар од финалната серија, вратите во СЦ Јане Сандански ќе бидат отворени за симпатизерите на домашниот и за гостинскиот клуб, како и за сите останати љубители на кошарката кои ќе сакаат да присуствуваат на овој дуел.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page