Пуштени во продажба влезниците за првата средба од финалето

2015 26 Мај

Пуштени се влезниците за првиот меч од финалната серија помеѓу екипите на МЗТ Скопје Аеродром и Куманово кој е закажан за петок (29.05.2015) со почеток од 19.00ч во СЦ Јане Сандански. Влезниците ќе може да се набават низ продажната мрежа на МКТИКЕТС, како и на билетарата при СЦ Јане Сандански по цена од 100 денари.

Финалето во кое за првпат ќе се борат екипите на МЗТ Скопје и Куманово се игра до три добиени средби, а актуелниот кошаркарски првак ќе ја има предноста на домашен терен поради подобриот пласман на крајот од Суперлигата. По натпреварот во петок, термините за преостанатите средби се недела (31.05.2015), вторник (02.06.2015), а доколку има потреба натпревари ќе се играат и во петок (05.06.2015) и недела (07.06.2015).

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page