Бесплатен влез за полуфиналето против Фени Индустри

2015 21 Мај

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром во петок (22.05.2015) со почеток од 19.00ч во СЦ Јане Сандански е домаќин на тимот на Фени Индустри од Кавадарци во првиот натпревар од полуфиналето на плејофот. Полуфиналната серија се игра до две добиени средби, а покрај натпреварите во петок, термините за полуфиналните мечеви се уште и недела (24.05.2015)  и вторник (26.05.2015) доколку има потреба.

Влезот за вечерашниот натпревар ќе биде бесплатен  за сите љубители на кошарката.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page