МЗТ Скопје-Карпош Соколи, вторник 18.00ч

2015 27 Апр


Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ги продолжуваат настапите од домашниот кошаркарски шампионат. Во рамките од 4.то коло на Суперлигата, МЗТ Скопје е домаќин на Карпош Соколи во меч кој е закажан за вторник (28.04.2015) со почеток од 18.00ч. Влезниците за овој дуел се пуштени во продажба и може да се набават по цена од 100 денари за горните трибини, односно 200 денари за ВИП секциите.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page