МЗТ Скопје-Фени Индустри, Недела 18:00ч

2015 04 Апр

По двонеделна пауза продолжуваат настапите на кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром во домашното кошаркарско првенство. Во недела (12.04.2015) со почеток од 18.00ч ќе се одигра мечот од второто коло на Суперлигата каде што МЗТ Скопје е домаќин на Фени Индустри.
Влезниците за овој дуел се со цена од 100 за горните трибини и 200 денари за ВИП секциите и истите може да се набават на билетарата при СЦ Јане Сандански пред почетокот на натпреварот.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page