Бесплатен влез за натпреварот МЗТ Скопје-Работнички

2015 16 Фев

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром уште еднаш информира дека влезот за натпреварот  против КК Работнички ќе биде бесплатен за сите жители на Општина Аеродром.

Сите оние кои не се жители на Општина Аеродром, а се симпатизери на МЗТ Скопје, на натпреварот ќе можат да влезат од страната на навивачката група, каде што од обезбедувањето ќе бидат пропуштени кон другите трибини на СЦ Јане Сандански.

Истиот начин на функционирање ќе биде и за натпреварите од Купот на Македонија во кои КК МЗТ Скопје Аеродром ќе учествува.

Натпреварот помеѓу КК МЗТ Скопје Аеродром и КК Работнички е закажан за среда 18.02.2015, со почеток од 18.30 часот. Ги повикуваме сите навивачи и симпатизери на клубот, во среда да дојдат барем еден час пред почетокот на мечот со цел да се избегнат непотребни гужви и со себе задолжително да носат документ за лична идентификација. 

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page