Информација за дуелот МЗТ Скопје Аеродром - Работнички

2015 13 Фев

КК МЗТ Скопје Аеродром АД Скопје информира дека за престојниот меч во рамките од 13.то коло на домашната Суперлига против КК Работнички влезот ќе биде бесплатен за сите љубители на кошарката со живеалиште во Општина Аеродром.

Пред самиот почеток на мечот кој е закажан за среда (18.02.2015 од 18:30ч), секој фан на МЗТ Скопје со приложување на документ дека е жител на Општина Аеродром ќе добие влезница за натпреварот.

За сите останати наши симпатизери од другите скопски населби или пак од другите градови во нашата држава кои ќе изразат желба да присуствуваат на вечното дерби,  истото ќе можат да го сторат без никакви проблеми доколку со обележја на МЗТ Скопје го користат влезот наменет за навивачката група на клубот.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page