Корекција на цените за Купот на Македонија

2015 17 Фев

КК МЗТ Скопје Аеродром ја информира јавноста дека по барање на клубовите учесници, ќе се корегираат првичните цени на билетите за натпреварите од полуфиналето и финалето од Купот на Македонија, кој овој викенд ќе се игра во СЦ Јане Сандански.

Со новата одлука, влезниците за полуфиналниот дуел меѓу Работнички и Куманово ќе изнесуваат 150 денари, додека 200 денари ќе чини влезницата за финалниот дуел кој е закажан за недела со почеток од 20.30 часот.
За првиот полуфинален натпревар помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Кожув со кој ќе биде отворено овогодинешното издание од Купот на Македонија, влезот ќе биде бесплатен за сите посетители.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page