Бесплатен влез за мечот со Гоце Делчев

2015 27 Јан

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром утревечер во СЦ Јане Сандански ќе го одиграат возвратниот дуел од четвртфиналето на Купот на Македонија против тимот на Гоце Делчев. По првиот одигран натпревар во Штип, МЗТ Скопје Аеродром славеше убедливо со резултат  64-91, и е пред официјална промоција како четврти учесник на завршниот турнир.  Претходно, учество на турнирот кој е планирано да се одржи во периодот од 21.02-22.02.2015 обезбедија екипата на Кожув, Работнички и Куманово.

Натпреварот МЗТ Скопје Аеродром и Гоце Делчев е закажан за среда (28.01.2015) во 18.00 часот, а влезот е бесплатен за сите љубители на кошарката.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page