Пуштени во продажба билетите за претстојните средби со Лиеткабелис и со ФМП!

2016 14 Ное

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром би сакал да ја информира спортската јавност дека од денеска (14 ноември) почнува продажбата на влезниците за двете претстојни средби на домашен терен во салата „Јане Сандански“ и тоа в среда (16 ноември) против Лиеткабелис (19 часот) во рамки на 6. коло од Еврокупот и в петок (18 ноември) против ФМП (18 часот) во рамки на 10. коло од АБА-лигата.

Цената на билетите за овие два меча е идентичен како и на речиси сите претходни досега во двете реномирани натпреварувања и изнесува 100 (сто) денари. Влезниците може да се купат на билетарницата при спортскиот центар „Јане Сандански“, како и он-лајн преку интернет-страницата http://ticketplus.mk/.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page