Бесплатен влез за натпреварот МЗТ Скопје-Тајфун

2016 23 Фев

Кошаркарскиот клуб  МЗТ Скопје Аеродром информира дека за престојниот меч од АБА лигатапротив тимот наТајфун, влезот ќе биде бесплатен за сите љубители на кошарката.

Последниот натпревар од АБА лигата на домашен терен оваа сезона кој е од голема важност за КК МЗТ Скопје, ќе се одигра во петок (26.02.2016) во СЦ Јане Сандански со почеток од 20.00ч.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page