Подарок календар за секоја купена влезница

2016 05 Јан

Од денес стартува продажбата на влезници за дуелот МЗТ Скопје Аеродром-Сутјеска кој е закажан за недела (10.01.2016). Влезниците се со цена од 50 денари за горните трибини односно 100 денари за ВИП и ќе може да се набават на билетарата при СЦ Јане Сандански секој работен ден од 10:00 до 18:00ч. За првите 1000 купени влезници ќе следува календар со кошаркарите на МЗТ Скопје.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page