Пуштени во продажба влезниците за натпреварот МЗТ Скопје-Црвена Звезда

2015 03 Ное

КК МЗТ Скопје Аеродром информира дека од денес (03.11.2015) се пуштени во продажба влезниците за натпреварот МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ-ЦРВЕНА ЗВЕЗДА во рамките на 9.то коло од АБА лигата кој е закажан за понеделник (09.11.2015) со почеток од 18.00ч.


Влезниците се со цена од 100 денари за трибините, односно 200 денари за ВИП секциите и истите ќе можат да се купат на билетарата при СЦ Јане Сандански секој ден од 10.00-18.00ч, како и он-лајн преку http://ticketplus.mk/SingleEvent/Index/67
.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page