Пуштени во продажба влезниците за МЗТ Скопје-Партизан

2015 25 Јан

Пуштени се во продажба влезниците за дуелот од 20.то коло на АБА лигата помеѓу екипите на МЗТ Скопје Аеродром и Партизан кој се игра во сабота 31.01.2015,  со почеток од 21.00 часот. Влезниците се со цена од 100 денари за горните трибини и 200 денари за ВИП секциите, и истите може да се набават низ продажната мрежа на МК Тикетс како и на билетарата при СЦ Јане Сандански.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page