Известување за навивачите во пресрет на реванш-дуелот со Спарс

2019 23 Мар

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром би сакала да ги извести сите навивачи, симпатизери и кошаркарски вљубеници дека билетите за утрешниот втор полуфинален дуел од плејофот во АБА2 против Спарс (17 часот) ќе се продаваат на денот на натпреварот.

Тоа значи дека влезницата за пресметката во која бркаме триумф вреден финале ќе може да се купи в недела, на билетарата пред салата „Јане Сандански“ и тоа во периодот од 14 часот па сѐ до почетокот на мечот.

Цената е симболична и изнесува 50 денари.

УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page