Elric Bros School

The Alchemists

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisi nel elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore.
Read More
Hero Image
It seems we can’t find what you’re looking for.

Featured News

It seems we can’t find what you’re looking for.
АБА Лига

Пораз на домашен терен од Игокеа!

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром не успеаја да ја продолжат мини-серијата од две победи на домашен терен во АБА, откако вечерва по голема борба до последниот звук на...
It seems we can’t find what you’re looking for.
Прва лига

Петта по ред победа во дуелите со Работнички!

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром петти пат по ред го совладаа Работнички (91-87), со што ја продолжија доминацијата во пресметките со вечниот ривал. Тоа...

Playoff Standings

Покажи целосна таблица
ПозЕкипаПобПорGB
1300
2100
3200
4300
5200
6100
7100
8200

Popular News

Last Game Results

Expand Stats
Екипа1234ПРКР
МЗТ Скопје УБ23152119078
Работнички23221822085
Game Statistics
Rebounds
0
0
Assists
0
0
Steals
0
0

Next Match