Следни настани

*Бесплатен влез за сите фанови на МЗТ Скопје од Општина Аеродром.
МЗТ Скопје Аеродром-Кожув Сабота 21.02.2015, 17.00ч - Бесплатен влез
АБА Лига - 20-коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Партизан 31.01.2015, 21:00 часот
АБА Лига - 18-коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Крка 17.01.2015, 21:00 часот
АБА Јадранска лига - 15 коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Будуќност 04.01.2014, 21:00 часот
АБА Јадранска лига - 14 коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Мега Лекс 25.12.2014, 20:00 часот
АБА Јадранска лига - 13 коло К.К. МЗТ Скопје Аеродром - К.К. Црвена Ѕвезда 22.12.2014, 20:30 часот
Страница 4 од 4
4 Uni Banka.jpg4 sport m logo web.jpg6. adidas.jpgPekabesko 1.jpgadora logo za sajt.jpgaerodrom-novo-logo.jpgcedevita logo web.jpgcevahir logo za sajt.jpgsistina logo web.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), пет по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014,2015, 2016) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page