Испечатете ја страната

МЗТ Скопје-Карпош Соколи 83-65

2015 19 Сеп

Кошаркарите на МЗТ Скопје со победата над Карпош Соколи 83-65, се победници на турнирот "Димитар Ѓорѓиев" кој во изминатите два дена се играше во Кавадарци. Претходно во полуфиналниот дуел, МЗТ Скопје беше подобар и од Куманово 83-76. 
Најефикасни во редовите на МЗТ Скопје во финалето беа Ѓорѓе Дреновац со 14 поени, Дамјан Стојановски и Марко Луковиќ со 13 поени, Немања Протиќ со 11 поени, Душко Буниќ, Данило Мијатовиќ и Марко Симоновски по 8 поени, Марко Љубичиќ 7 поени.