Испечатете ја страната

Бобан Стајиќ веќе не е дел од МЗТ Скопје

2015 15 Авг

Бобан Стајиќ веќе не е дел од КК МЗТ Скопје Аеродром откако двете страни спогодбено го раскинаа договорот. Стајиќ минатата сезона настапи на 10 натпревари во домашниот шампионат на кои просечно имаше 4.9 поени и 2.1 асистенција  додека во АБА лигата настапи на 14 средби со просек од 1.4 поени.

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром на Бобан Стајиќ му посакува успех во понатамошната кариера.