Бобан Стајиќ веќе не е дел од МЗТ Скопје

2015 15 Авг

Бобан Стајиќ веќе не е дел од КК МЗТ Скопје Аеродром откако двете страни спогодбено го раскинаа договорот. Стајиќ минатата сезона настапи на 10 натпревари во домашниот шампионат на кои просечно имаше 4.9 поени и 2.1 асистенција  додека во АБА лигата настапи на 14 средби со просек од 1.4 поени.

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром на Бобан Стајиќ му посакува успех во понатамошната кариера.

4 Uni Banka.jpgGjorgievi logo2 mk za sajt.jpgNeuromedika za sajt.jpgaerodrom-novo-logo.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page