Пуштени во продажба влезниците за првата средба од финалето

2015 26 Мај

Пуштени се влезниците за првиот меч од финалната серија помеѓу екипите на МЗТ Скопје Аеродром и Куманово кој е закажан за петок (29.05.2015) со почеток од 19.00ч во СЦ Јане Сандански. Влезниците ќе може да се набават низ продажната мрежа на МКТИКЕТС, како и на билетарата при СЦ Јане Сандански по цена од 100 денари.

Финалето во кое за првпат ќе се борат екипите на МЗТ Скопје и Куманово се игра до три добиени средби, а актуелниот кошаркарски првак ќе ја има предноста на домашен терен поради подобриот пласман на крајот од Суперлигата. По натпреварот во петок, термините за преостанатите средби се недела (31.05.2015), вторник (02.06.2015), а доколку има потреба натпревари ќе се играат и во петок (05.06.2015) и недела (07.06.2015).

4 Uni Banka.jpg4 sport m logo web.jpg6. adidas.jpgPekabesko 1.jpgadora logo za sajt.jpgaerodrom-novo-logo.jpgcedevita logo web.jpgcevahir logo za sajt.jpgsistina logo web.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), пет по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014,2015, 2016) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page