Бесплатен влез за полуфиналето против Фени Индустри

2015 21 Мај

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром во петок (22.05.2015) со почеток од 19.00ч во СЦ Јане Сандански е домаќин на тимот на Фени Индустри од Кавадарци во првиот натпревар од полуфиналето на плејофот. Полуфиналната серија се игра до две добиени средби, а покрај натпреварите во петок, термините за полуфиналните мечеви се уште и недела (24.05.2015)  и вторник (26.05.2015) доколку има потреба.

Влезот за вечерашниот натпревар ќе биде бесплатен  за сите љубители на кошарката.

4 Uni Banka.jpg4 sport m logo web.jpg6. adidas.jpgPekabesko 1.jpgadora logo za sajt.jpgaerodrom-novo-logo.jpgcedevita logo web.jpgcevahir logo za sajt.jpgsistina logo web.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), пет по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014,2015, 2016) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page