Испечатете ја страната

МЗТ Скопје-Карпош Соколи, вторник 18.00ч

2015 27 Апр


Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ги продолжуваат настапите од домашниот кошаркарски шампионат. Во рамките од 4.то коло на Суперлигата, МЗТ Скопје е домаќин на Карпош Соколи во меч кој е закажан за вторник (28.04.2015) со почеток од 18.00ч. Влезниците за овој дуел се пуштени во продажба и може да се набават по цена од 100 денари за горните трибини, односно 200 денари за ВИП секциите.