Веќе може да се купат билети за понеделничкиот меч со Цибона!

2017 19 Окт

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром ја информира спортската јавност кај нас дека од денеска може да се купат влезниците за средбата против хрватска Цибона, која на 23 октомври (понеделник) од 21 часот ćе се одигра во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански.

Пред нас е дуел на кој ќе треба да се потврди одличната игра и големата победа над Игокеа на гостински терен, а за тоа ќе ни би потребна голема помош од трибините.

Цената на билетите за овој меч од 5. коло од АБА-лигата изнесува 100 (сто) денари, а веќе може да се купи на касата при спортскиот центар „Јане Сандански“, како и онлајн преку интернет-страницата http://ticketplus.mk/.

4 Uni Banka.jpg4 sport m logo web.jpg6. adidas.jpgPekabesko 1.jpgadora logo za sajt.jpgaerodrom-novo-logo.jpgcedevita logo web.jpgcevahir logo za sajt.jpgsistina logo web.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), пет по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014,2015, 2016) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page